piątek, 27 marca 2020

#siedzwdomu - biblioteki cyfrowe


#siedzwdomu
Biblioteki cyfrowe

 Biblioteki zamknięte, a uczyć się trzeba, przygotowywać prace zaliczeniowe i pisać prace dyplomowe. Podajemy kilka adresów do zasobów bibliotecznych, które udostępniają swoje zbiory w wersji elektronicznej i są dostępne on-line. Mało tego – za darmo! Wybraliśmy biblioteki ze zbiorami o charakterze naukowym (w trosce o Wasze umysły i nabywanie wiedzy, nasi kochani Studenci!) oraz prawnym. 
Nie wychodźcie z domu do odwołania!



Udostępnia on-line bezpłatnie teksy artykułów publikowanych w czasopismach wydawanych przez komitety i oddziały Polskiej Akademii Nauk, m.in. czasopisma: Ekonomista, Finanse, Folia Medica Cracoviensia, Folia Oeconomica Cracoviensia, Kultura i Społeczeństwo, Linguistica Silesiana, Organizacja i Kierowanie, Polish Psychological Bulletin, Polish Yearbook of International Law.

Akademicka Platforma Czasopism

Platforma umożliwiająca wyszukiwanie artykułów w czasopismach naukowych z zakresu nauk humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, społeczno-ekonomicznych, m.in. Językoznawstwo Stosowane, Rocznik Przekładoznawczy, Rocznik Andragogiczny, Medical and Biological Sciences, Acta Universitatis Nicolai Copernici, Copernican Journal of Finance and Accounting, Ekonomia i Prawo, Equilibrum, Journal of Positive Management, Oeconomia Copernicana, Przegląd Badań Edukacyjnych, Prawo Budżetowe Państwa i Samorządu, Journal of Education, Health and Sport,  Studia Paedagogica Ignatiana.


System informacji prawnej redagowany przez Ośrodek Informatyki Kancelarii Sejmu. Zawiera opisy i teksty aktów prawnych opublikowanych w wydawnictwach urzędowych (Dziennik Ustaw,  Monitor Polski).


FBC oferuje możliwość przeszukiwania zasobów polskich instytucji nauki i kultury, które udostępniają zbiory w wersji cyfrowej.


Założona i prowadzana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. Gromadzi i udostępnia dokumenty w formie cyfrowej związane z regionem warmińsko-mazurskim.


Udostępnia bezpłatnie ponad 3 miliony zdigitalizowanych dokumentów z zasobów Biblioteki Narodowej.


Czytelnia on-line Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji udostępnia publikacje dotyczące edukacji w Unii Europejskiej. Są to m.in. monografie naukowe, raporty z badań, wydawnictwa tematyczne, raporty z programu Erasmus i czasopisma.

Życzymy wszystkim zdrowia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz